26 Kasım 2018

CİNAYET SEBEBİ TOST

Bostanlı Tuzu Biberi’ni ilk açtığımız sene Ayvalık Tostu yapıyoruz. Hemen hemen her gün gelen müşterilerimiz var tost yiyen. Bir gün Özgür Okan Ağabeyimiz geldi. Her zamanki gibi bir tost söyledi bende Özgür Ağabey ile samimiyetimizden dolayı onu şaşırtacak bir sıradışı tost yapmak istedim sonra geçtim tezgaha normalde karışık tost ( salam, sucuk, kaşar ) oluyor tabi ben kendime göre birazda Özgür Ağabeyin damak tadını bilerekten tosta fantazi uyguladım.

İlk önce ekmeğin bir tarafına salça sürerek başladım sonra ekmeğin diğer tarafına da salam, sucuk, kaşar ve tulum peyniri ilave ettim. Ama birşey daha koymam gerekiyordu. Tezgahta duran yeşil sivri biber gözüme çarptı aldım közledim tosta ilave ettim. Tost ekmeğinin salçalı tarafını diğer malzemenin üstüne kapattım. Tost ekmeğinin iki tarafına da güzelce tereyağ sürüp tost makinesinde nar gibi kızarana kadar, peynirler eriyene dek ve içindeki sucuk, salam buharla pişene dek tost makinesinde tuttum. Tostu aldım iki ekmeği birbirinden ayırarak içine roka, domates, turşu koyarak tostu ikiye bölerek özenle servis ettim.

Özgür Ağabey tabağa 10 saniye baktıktan sonra “Oğlum bu Cinayet Sebebi” nasıl Ağabey dedim.

-Oğlum şimdi bunu önüme koydun biri elini uzatmaya kalksa kavga çıkar. Muhteşem gözüküyor dedi ve yedikten sonra ellerine sağlık muhteşem olmuş gerçekten Cinayet Sebebi bir tost KİMSEYLE PAYLAŞAMAM.

Bende bunu menüye koymam lazım dedim ve o gün bu gündür Tuzu Biberi Menüsünde CİNAYET SEBEBİ tost en çok sattığımız ürünlerden biridir.

Afiyet Olsun…

Saygılarımla

Hamdi GÜNER

bizden haberdar olun
bizi takip edin
şubelerimiz
Tüm şubelerimiz bir tık uzağınızda.
Tıklayınız...
bize ulaşın
Mansuroğlu Mahallesi, 295. Sk. No:18, 35535
Bayraklı/İzmir
+90 (232) 435 63 62
bilgi@tuzubiberi.com.tr
Web Tasarımı: Kreatif Tasarım: Fotoğraf Çekimi: